feb 20

Årsmöte 23/2 2021 – digitalt

Stöcke TS Järnet Årsmöte 2021 Zoom Meeting
Time: Feb 23, 2021 18.00

Join Zoom Meeting
https://umu.zoom.us/j/67981637844

Meeting ID: 679 8163 7844
One tap mobile
+46844682488,,67981637844# Sweden
+46850163827,,67981637844# Sweden

Dial by your location
+46 8 4468 2488 Sweden
+46 8 5016 3827 Sweden
+46 8 5050 0828 Sweden
+46 8 5050 0829 Sweden
+46 8 5052 0017 Sweden
+46 850 539 728 Sweden
Meeting ID: 679 8163 7844
Find your local number: https://umu.zoom.us/u/cc6QeDfEU

Join by Skype for Business
https://umu.zoom.us/skype/67981637844

Permalänk till denna artikel: https://www.stocketriathlon.se/?p=1863

feb 09

Årsmöte

Välkommen till årsmöte! 27 februari kl 18.00, Umeå Folkets hus.

Permalänk till denna artikel: https://www.stocketriathlon.se/?p=1835

aug 20

Ironman Kalmar 2019

Några, men inte alla…

Ett stort gäng från Stöcke TS Järnet tog sig an Ironman Kalmar. Alla lyckades genomföra loppet!

Johan Larsson 8.51, Peter Forsgren 10.03, Hugo Börjesson 10.32, André Nygård 10.40, Emma Lindqvist 10.45, Björn Tunemalm 10.53, Lotta Svanefjord 11.02, Joel Lindegren 11.31, Jonatan Forsberg 11.42, Tore Klingberg 11.58, Håkan Persson 12.04, Elise Forsberg 12.57, Sonny Myrlund 13.11, Leif Steen 13.11, Anna Rosberg 13.44

Permalänk till denna artikel: https://www.stocketriathlon.se/?p=1797

aug 10

Umeå triathlon 2019

Kanontävling i kanonväder. Stöcke TS Järnet tackar alla medverkande!

Resultaten i sin helhet kan ses på tävlingens Facebook-sida Umeå triathlon 2019
Kolla Instagram för en massa bilder!
@umeatriathlon2019
@tri4funumea

Olympisk Tävlingsklass Damer; 1a Magdalena Fors Terrible Tuesdays Triathlon, 2a Malin Annebäck Väsby SS Triathlon, 3a Erika Nilsson Stöcke TS Järnet
Olympisk Tävlingsklass Herrar; 1a Tomas Mikaelsson Stöcke TS Järnet, 2a Henrik Karlborg Stöcke TS Järnet och 3a Andreas Ramström Luleå Triathlon.

Sprint tävlingsklass Damer; 1a Anna Jonsson Terrible Tuesdays Triathlon, 2a Lotta Svanefjord Stöcke TS Järnet
Sprint tävlingsklass Herrar; 1a Tomas Mikaelsson Stöcke TS Järnet, 2a Alexander Thulin Luleå Triathlon, 3a Leif Steen Stöcke TS Järnet

Supersprint Damer; 1a Ella Ohlsson Stöcke TS Järnet, 2a Selma Westman Stöcke TS Järnet, 3a Kristina Vestman Hemsö IF
Supersprint Herrar; 1a Albin Granström Stöcke TS Järnet, 2a Peter Sundström Umeå Simsällskap, 3a Arvid Törnblom IFK Umeå Skidor

Permalänk till denna artikel: https://www.stocketriathlon.se/?p=1782

jul 31

Start-PM 2019 är här!

Allt du behöver veta om årets Umeå Triathlon: Start PM 2019

Permalänk till denna artikel: https://www.stocketriathlon.se/?p=1773